Öncelikle evine hoşgeldin demek isterim. Hoşgeldin. Çünkü burası senin kendini evin kadar rahat hissedebileceğin kendini huzurla ifade edebileceğin bir yer. Çocuk ergen yetişkinlerle çalışıyorum. Çocuklarda öfke, kurallara uymama, internet tablet telefon bağımlılığı, okul korkusu, sınav kaygısı, alt ıslatma sorunları üzerine çalışıyorum. Ergen ve yetişkinlerle psikoterapiler yapmaktayım. Yaşadığın sorunları burada seninle birlikte çözeceğiz. Senin gücünle benim psikolojik yöntemlerimi birleştirip olumlu sonuçlar alacağız. Biliyorsun hepimiz evlerimizdeyiz bu nedenle senle online terapi yapabiliriz.

Online terapinin yüz yüze yapılan terapiden hiçbir farkı yoktur, yani için rahat olsun. Yüz yüze yapılan terapilerde uyguladığım yöntem ve tekniklerimi görüntülü görüşme şeklinde danışanlarıma uyguluyorum. Nasıl ki arkadaşımızı görüntülü arayıp sohbet edebiliyoruz ve yanyanaykenki gibi eğleniyoruz ya da dertlerimizi paylaşıyoruz aynı şekilde seanslarda yani online terapide de çok rahat bir şekilde iletişim kurabiliyoruz. Eminim senle de çok rahat bir şekilde iletişim kurabileceğiz. Bu nedenle online terapi etkili ve güvenli bir yöntemdir.

Bu terapi şekli için dikkat etmen gereken şeyler var. Öncelikli olarak anlaştığımız saat ve tarihte hazır olmalısın smiley ve seansımızı yapacağımız oda çok sessiz ve sakin olmalıdır. Eğer evde yaşayan aile bireyleri ya da ev arkadaşların varsa onlardan sessiz olmalarını seans esnasında dikkatinin dağılmaması için rica edebilirsin. Eminin sana bu konuda 1 saatliğine anlayış göstereceklerdir. Seans esnasında bazen gözlerini kapamanı isteyeceğim senden bu yüzden sesime daha iyi odaklanabilmen için kulaklık kullanırsan harika olur. Bu arada bana online terapi hakkında ya da genel olarak terapiler hakkında soru sormak istersen mail adresimden (klinikpsikologzumrutcetin@gmail.com) bana ulaşabilirsin ya da 05425936758’e mesaj atabilirsin. Müsait olduğumda muhakkak sana geri döneceğim.

Terapilerde neler yapıyorum onu da anlatayım sana. ilk önce seni tanıma amaçlı sorular soruyorum, öyle ya seni tanımadan sana yardımcı olamam. Bu hem yetişkin hem çocuk danışanlarım için geçerli. Neler yaşamışsın, başından neler geçmiş yani hikayeni dinliyorum. Seni neler üzmüş, üzüldüğün ne gibi olaylar olmuş, canını neler yakmış veya nelere kaygılanıyor ve endişeleniyorsun veyahut seni neler kızdırmış bunları öğreniyorum senden. Tüm bunlardan sonra hayatında neleri değiştirmek istediğini soruyorum sana. Hayatında neler değişsin isterdin, neler değişirse mutlu olurdun bunları birlikte keşfediyoruz. Ve bu keşifler sonucunda seanslarımızın hedeflerini belirliyoruz. Yani mutlu olduğun tabloyu birlikte çiziyoruz. Bu tabloya adım adım birlikte ilerliyoruz. Sorunları yenecek ve istediğin mutlu olduğun sahneyi yaşayabilecek potansiyel güce sahipsin bense yöntem ve tekniklerimle sana rehberlik ediyorum ve içindeki gücü farkedip onu kullanman için elimden geleni sonuna kadar yapıyorum.

Şimdilik görüşmek üzere, kendine çok dikkat et. Hoşçakal.