Her ne kadar sağlam temeller üstüne kurulsa da ara sıra ilişkilerde sorunlar yaşayabiliriz. Bazı sebeplerle ilişki sınavlardan geçebilir. Bu tür durumlarda iletişim kurmak zorlaşabilir ve kolay çözümler bile inanılmaz bir külfet olarak görülebilir. Bu noktada çiftlerin elinden bir şey gelmiyorsa bir psikologdan destek almaları gerekebilir. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin temel branşlarından olan aile çift danışmanlığı  çıkmaza giren ilişkiler için en ideal çözüm yoldur. Evliler,evlenmek surecinde olanlar veya sevgililer çift aile danışmanlığı ile ilişkilerine sağlam bir perçin vurabilirler. Alınacak kararlar, yer değiştirme, hastalıklar, travmalar, yazışma problemleri, kayıplar, ruhsal problemler çift danışmanlığı ile ele alınabilir. İlişkiye engel olan, iletişimi zayıflatan tüm sebepler psikolog eşliğinde ortaya çıkarılır ve ortak bir payda bulunarak giderilir.

 

Sağlıklı bir iletişim ile çözülemeyecek problem yoktur. Ancak sağlıklı bir kontakt kurmak o kadar da rahat olmayabilir. Sağlıklı ilişkinin yolu, sağlam bir iletişimden geçmektedir. Çiftlerin karşılıklı olarak birbirlerine güvendikleri, hürmet ve sadakatin olduğu bir ilişki sağlıklı bir ilişkidir.

 

Peki kimler çift / ilişki danışmanlığı için bir profesyonele danışmalıdır? Her vakit yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda psikolojik destek almak gerektiği şeklinde bir yanılgı vardır. Bunun aksine çiftlerin her ikisini de mutlu eden durumlarda dahi psikolojik destek alınabilir. Örneğin dünyaya bir çocuk getirme konusunda psikolojik destek almak, fazlaca fayda sağlayabilecek bir destektir. Hamilelik sürecinden çocuk bakımına, sorumluluk paylaşımından, doğum sonrasına kadar bir çok nokta vardır. Mevzu uzman eşliğinde çok daha net ve anlaşılır biçimde çiftler arasında çözülebilir. Bunun dışında ilişkiyi her iki tarafında istediği ancak iletişimin sağlanamadığı durumlarda çift danışmanlığı çözümler sunar. Bir psikolog bitmek üzere olan ilişkilerde de, temelleri sağlamlaştırarak ilişkiyi ayakta tutmanın yolunu gösterebilir. Boşanma konusunda ise çiftlerin minimum hasarla ayrılabilecekleri yol ve yöntemleri öğrenmek çift/ilişki danışmanlığından geçmektedir.

 

Sevgi ve Şefkatle kalın.

 

İzmir’de Çift / İlişki Danışmanlığı  almak için  hemen iletişime geçebilirsiniz. İsterseniz online olarak isterseniz yüz yüze olarak Ofisimde Danışmanlık Hizmetimden faydalanabilirsiniz.

Mimar Sinan Mah. 1420 Sok. Alibey Apartmanı No:81 Daire:6 Alsancak, 35230 Konak/İzmir, Türkiye