Çocuklarımız ile olan iletişimimizde nasıl davranacağımızı bulamıyor olabiliriz. Anne baba olarak birçok yöntem denemişizdir fakat yine de çocuğumuzla alakalı sorunu çözememişizdir. Böyle durumlarda psikolog randevusu almakta fayda var.

Çocuğumuz hırçın , inatçı , koyduğumuz kurallara uymayan bir çocuk olabilir. Arkadaşlarına vuruyor olabilir. Hatta yalan söylüyor olabilir, sınıf kurallarına uymuyor olabilir veya çok içine kapanık, başka çocuklarla iletişim kurmakta zorlanıyor olabilir. Ya da çocuğumuzun tikleri vardır. Tüm bu sorunlar oyun terapisi ile çözülebilen sorunlardır.

 

Çocuklarla yaptığım seanslarda, çocukların sorun çözme becerileri gelişir. Birçok ebeveyn, çocuklarını psikologa  götürme konusunda kaygı duymaktadır ve çocuğun bunu negatif bir biçimde yaşayacağından korkarlar. Halbuki çocuklar psikolog ile olan görüşmesinde çok hoş vakit geçirirler. Aslında endişe edilecek bir durum yoktur 🙂

Bazı anne babalar  çocuklarının deli etiketi yiyeceğinden korkarlar. Ya da ilerde herhangi bir kurumda psikologa gitmiş olmanın karşılarına engel olarak çıkacağından korkarlar. Halbuki böyle bir tehlike söz konusu değildir.

Psikolog seansları sayesinde anne babalar çocuklarına nasıl davranırlarsa çocukları istenmeyen davranışları bırakırlar, bunu keşfederler.  Çünkü çocuklar aslında biz anne babaların aynalarıdır.

Randevu için 0 542 593 67 58 i arayabilirsiniz. Görüşmek üzere, hoşçakalın 🙂

 

Çocuk ve ergen psikolojisi alanında çalıştığım konular hakkında daha çok bilgi edinmek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz: